Ile kosztuje test na ojcostwo?
W życiu przytrafiają się różne sytuacje. Jeśli jesteś w trakcie sprawy sądowej lub po prostu chcesz rozwiać wszelkie wątpliwości, przeczytaj nasz artykuł.
2020-06-23, 09:38

Ile kosztuje test na ojcostwo?

Decydując się na wykonanie takiego badania musimy zdawać sobie sprawę z kosztów jakie poniesiemy. Ceny zależą głównie od rodzaju wykonywanego testu-sądowy lub anonimowy. Ile kosztuje test na ojcostwo? 

Na czym polega test na ojcostwo?

Wykonywany jest z próbek biologicznych, chemicznych lub mikrośladów. Akredytowane laboratoria oferują badania sądowe oraz bez zgody matki tzw. anonimowe. Aby wykonać badanie należy skontaktować się z laboratorium i zamówić specjalny zestaw do pobrania materiału. Ewentualnie możemy dostarczyć je osobiście. Po kilku dniach otrzymujemy wyniki w formie listu lub telefonicznie. Warto pamiętać, że przy wyborze testu anonimowego nie może on stanowić dowodu w sprawie sądowej.

testy

Jaki test wybrać?

Podczas rozprawy, sąd sam zaleci wykonanie testu. To my pokrywamy jego koszt. Ile kosztuje test na ojcostwo sądowy? Cena różni się w zależności od laboratorium, jest to jednak średnio ok. 1000-2000 zł. W zależności ile osób jest badanych. Koszt ten wynika z procedur oraz protokołów, które muszą zostać spisane i spełnione podczas wizyty. Wykonywany musi być również przez wykwalifikowaną osobę. 

KONTAKT / AUTOR
Ania Kobieca
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.