Aromaterapia i jej cudowne działanie
Od lat aromaterapia była pomijana w leczeniu schorzeń i dolegliwości. Niepotrzebnie! Warto, by skutki inhalacji i kąpieli zapachowych na nowo zagościły w naszym codziennym życiu.
2020-11-28, 13:05

Aromaterapia - czyli co?

Olejki terapeutyczne znane są od dawna - coraz więcej o nich wiemy, bo zyskują nowe zastosowania z każdym rokiem. Jednak jest wiele osób, które wątpią w ich lecznicze zdolności. Niesłusznie! Historia aromaterapii sięga aż tysięcy lat przed nami. Wówczas było to wrzucanie odpowiednich drewienek do ogniska, które zyskiwało wówczas charakterystyczny zapach. Dziś wyciągi z liści, drewna, kwiatów, ziół zamyka się w buteleczkach, a aromaterapia powinna być znana każdemu!

Przez nos - do zdrowia

Naprawdę! Zdrowia! Udowodniono już, że aromaterapia, a właściwie olejki eteryczne działają na nasze ciało i umysł. W zależności od ich rodzaju mogą relaksować, koić nasze zszargane nerwy, uspokajać, ale przyspieszają też gojenie się ran, odkażają je i działają przeciwgrzybiczo, antybakteryjnie oraz antywirusowo. Dobrze dobrana aromaterapia pomaga w bólu głowy, kaszlu oraz katarze - jest zaliczana do medycyny alternatywnej, która jest bezpieczna nawet dla.. kobiet w ciąży! 

Aromaterapia i jej tajemnice

Jak należy stosować olejki w aromaterapii? Przede wszystkim z rozsądkiem. Tradycyjnie można używać ich do inhalacji. Należy wkropić parę kropel do ciepłej wody i wdychać unoszące się opary. Można też stosować je w formie okładów na rady lub bolącą głowę. Najpopularniejszym sposobem jest jednak - kąpiel. To dobrze bo... kto jej nie lubi?

KONTAKT / AUTOR
Ania Kobieca
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.